The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa
The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa
Blog Article
Ułatwia się w 10 sposób odpływ cieczy wodnistej do komory przedniej oka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kroplowym, po uprzednim zwężeniu źrenic. Jest techniką bezpieczną – nie występują efekty uboczne.
– Ciśnienie oka (tonometria) – aby wykonać ten odczyt, lekarz okulista znieczula oczy kroplami, a następnie dotyka tonometrem powierzchni każdego oka w celu zmierzenia ciśnienia.
Technologia urządzenia zapewnia najłagodniejszy możliwy podmuch powietrza oraz zastosowanie minimalnego podmuchu w trakcie każdego badania.
Warto też wiedzieć, że jest to choroba dziedziczna – ryzyko zachorowania wzrasta, jeśli ktoś w naszej rodzinie zmagał lub zmaga się z tym problemem. Wśród czynników ryzyka wymienia się też wiek powyżej forty. roku życia, znacznego stopnia wady wzroku oraz choroby kardiologiczne, takie jak nadciśnienie tętnicze.
Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.
Ważne: Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, jedyną obecnie udowodnioną metodą leczniczą zabezpieczającą przed utratą widzenia w jaskrze jest leczenie jaskry warszawa obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Irydektomia - to chirurgiczne usunięcie fragmentu tęczówki oka. Jest to procedura stosowana głównie w przypadku jaskry zamkniętego kąta przesączania, gdzie celem jest stworzenie nowego otworu w tęczówce, który umożliwi przepływ cieczy wodnistej z tylniej do przedniej komory oka. W tym zabiegu usuwa się fragment tęczówki, aby odblokować drogę odpływu cieczy wodnistej.
Trabekuloplastyka - ma na celu rozszerzenie i udrożnienie kanałów odpływowych, przez które ciecz wodnista może swobodnie odpływać z gałki ocznej, obniżając w ten sposób ciśnienie wewnątrzgałkowe.
Operacje przeciwjaskrowe polegają w uproszczeniu na wytworzeniu nowej drogi odpływu z oka cieczy wodnistej, co zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.
To zaś sprawiło, że przyjęła się ona praktycznie na całym świecie, a jej znaczenie w leczeniu jaskry jest obecnie bardzo duże.
Wyjątkiem jest jaskra pierwotna zamkniętego kąta, w której istnieje szansa na skuteczne wyleczenie dzięki korekcji nieprawidłowej budowy oka.
Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.
Jaskra przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, zwłaszcza jeśli jest to tzw. jaskra otwartego kąta. Charakterystyczne dla niej symptomy to niewielkie ubytki w obwodowym polu widzenia, które mogą być w ogóle niezauważ1 przez pacjenta przez długi czas.
Warto więc jeść więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Zaleca się także rzucenie palenia, które podnosi ciśnienie krwi i może wywoływać stan zapalny oczu. Warto również uważać na spożywane ilości kofeiny.